PZO MST-131

je přístroj pro prostorové pozorování vzorků v malém zvětšení od 4× do 100×. Stereomikroskop lze použít pro vědecké zkoumání a přípravu vzorků, jakož i pro práci v dílnách a laboratořích.

Optickou výbavu stereomikroskopu MST-131 tvoří achromatické objektivy umístěné do centrálního otočného revolveru a hlavní sběrné optiky, díky níž v kombinaci s 6,3× okuláry lze dosáhnout základního zvětšení 4 - 25× a při použití 25× okulárů tak dosáhnout celkové zvětšení 16 - 100×. Zorné pole se pohybuje od 44 mm (zvětšení 4×) až po 2 mm (zvětšení 100×).

PZO MST-131
PZO MST-131

Zvláštními výhodami tohoto typu mikroskopu jsou:

rychlá změna zvětšení, které je provedena otočením centrálního bubnového revolveru obsahující vestavěné objektivy se zvětšením 0,63×; 1,0×; 1,6×; 2,5×; 4×

velká neměnná pracovní vzdálenost objektivů (přibližně 100 mm), což umožňuje pohodlnou práci, zejména při přípravě vytváření preparátů

nová konstrukce optické soustavy, která poskytuje velké zorné pole až 44 mm

objektivy a osvětlení
objektivy a osvětlení

Stereomikroskop nabízí v dolní základně nastavitelné zrcátko umožňující osvětlení pro pozorování v procházejícím světle a dále kloubové rameno, kterým lze nastavit osvětlovač do polohy, která zajišťuje osvětlení pozorovaného objektu. Tento osvětlovač je vybaven kondenzorem, irisovou clonou a modrým matným filtrem, který zajišťuje příjemné, rovnoměrné osvětlení pozorovaného objektu.

I pro tento stereomikroskop existovala řada příslušenství v podobě mikrofotografického nástavce, měřicího okuláru, mikrometricky posuvného stolku, úhlově nastavitelného 3D stolku, kreslicího projekčního okuláru a doplňkových bočních dílů pod ruce umožňující pohodlnější manipulaci se vzorky při práci.

stolek a podpěry rukou
stolek a podpěry rukou