Carl Zeiss TELAVAL

je invertovaný mikroskop ze série MIKROVAL určený především k pozorování buněčných a tkáňových kultur, sedimentů a suspenzí. Zároveň se díky jeho invertovanému designu hodí k pozorování chemických reakcí ve větších nádobách.

Mezi hlavní vlastnosti tohoto mikroskopu patří již zmíněný obrácený design optiky, nepřevrácený a nezrcadlený obraz, snadno dezinfikovatelný velký stolek, nízko posazené a snadno uchopitelné ostřicí prstence a možnost rozšíření pro zkoumání v odraženém a polarizovaném světle.

Základní vybavení TELAVAL zahrnuje achromatické objektivy, které jsou částečně planárně korigovány. Rozsah zvětšení tohoto mikroskopu je 32 až 161×. Kromě vizuálního pozorování je možné také využít nástavec na kreslení, měření a počítání pomocí speciálních okulárů a počítacích destiček.

Carl Zeiss TELAVAL
Carl Zeiss TELAVAL

TELAVAL šlo modifikovat pro různé potřeby úkonů. Šlo jej doplnit o kvalitativní polarizaci, EPI osvětlení nebo samotnou hlavu vyměnit za trinokulární hlavici umožňující připojení fotoaparátu pro mikroskopické fotografie s nízkým zvětšením.

Jak již bylo zmíněno, díky svému velkému pracovnímu stolku a objektivům s dlouhou pracovní vzdáleností mikroskop uživatelům nabízel možnost pozorování objektů v Petriho miskách, či jiných mnohem širších nádobách.

snadno dezinfikovatelný velký stolek
snadno dezinfikovatelný velký stolek
TELAVAL LWD objektivy
TELAVAL LWD objektivy